•

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023 a wraz z nim nowe możliwości i wyzwania. A wszystko to za sprawą udziału w inicjatywie edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości” realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 118.800 zł. na rozwój i pasje naszych uczniów.

Z pierwszej transzy w wysokości 106.708 zł, w terminie do grudnia 2021r., zakupiliśmy m.in.:

• drukarkę 3D marki Flashforge Adventurer 4 wraz z zapasem filamentu;
          • notebook HP z przeznaczeniem do pracy z drukarką 3d
          • zestaw robotów Photon wraz z akcesoariami i pakietem edukacyjnym;
          • wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz Nowa Era
          • klocki konstrukcyjne Korbo
          • profesjonalne nagłośnienie
          • zestaw do pracowni robótek ręcznych oraz zestaw narzędzi ucznia
          • mikroskop WF10x, mierniki, lupy
          • mikrokontroler z czujnikami, stację lutowniczą, plansze techniczne  i wiele innych.

Z drugiej transzy w wysokości 12.092 zł, z początkiem roku 2022r., zakupiliśmy:

• zestaw audio-video, w tym:
            • aparat fotograficzny marki Canon wraz z dodatkowym obiektywem i akcesoriami
            • statyw
            • oświetlenie do realizacji nagrań wraz ze statywem
            • gimbal
            • zestaw mikroportów
            • mikrofon kierunkowy
          • nagłośnienie w postaci soundbarów do sal lekcyjnych

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.